پیش از این خبر پیوستن کومِکس به اپل را برایتان نقل کرده بودیم. کومکس که نام اصلیش نیکولاس آلِگرا است، به خاطر ارائه JailbreakMe که آسانترین و کاربرپسندترین روش شکسن قفل دستگاه های iOS است برای بیشتر کاربران اپل نام آشنا است.

او پیش از این در مصاحبه با Fobes از پاسخ دادن به سوالات در مورد وضعیت JailbreakMe و کارآموزیش در اپل تفره رفته بود.
کومِکس، هکر معروف iOS در مورد JailbreakMe و کارآموزی جدیدش در اپل به سوالات پاسخ می دهد
او پیش از این در مصاحبه با Fobes از پاسخ دادن به سوالات در مورد وضعیت JailbreakMe و کارآموزیش در اپل تفره رفته بود.

با این حال در یک پرسش و پاسخ و بدون آمادگی قبلی در Reddit، به پرسش های مطرح شده پاسخ گفت که در ادامه بخشی از آن را می خوانیم:

پرسش: پس از پایان کارآموزی در اپل و با ارائه رسمی iOS 5 باز هم به فعالیت های خود در زمینه Jailbreak ادامه خواهی داد؟

پاسخ: خیر. ولی دوست خواهم داشت قفل گوشیم را بشکنم! امیدوارم کس دیگری این کار را ادامه دهد (:p)

پرسش: چرا به عنوان کارآموزی به اپل رفتی؟ به نظر می رسد می توانستی جایگاه شغلی ثابتی در اپل داشته باشید.
واکنش گروه هایی که در زمینه Jailbreak فعالیت می کنند در مورد رفتن تو به اپل چگونه بود؟

پاسخ: مطمئن نیست چنین کاری را انجام دهم. پیش از این هرگز در جایی کار نکرده ام و نمی دانم کار کردن برای یک شرکت چگونه است. می خواهم هر چه زودتر به دانشگاه بازگردم.
اکثر دوستانم به خاططر رفتن به اپل به من تبریک گفتند.

پرسش: تا به حال از JB درآمدی هم داشته ای؟

پاسخ: بله. بیشتر از راه کمک های مردمی که بیشتر در جهت تامین هزینه های دانشگاه صرف می شود. از JailbreakMe 2.0 حدود ۴۰۰۰۰ دلار و از JailbreakMe 3.0 حدود ۱۵۰۰۰ هزار دلار درآمد داشتم. البته دلیل این کاهش را هم درست نمی دانم.

پرسش: با رفتن تو به اپل، ضربه بزرگی به تیم JB گر ها خورد. حالا که به تیم مقابل پیوسته ای فکر می کنی کس دیگری در این تیم باشد که بتواند جای خالی تو را پر کند؟ فکر نمی کنی اپل با جذب تو مشکل JB را برای همیشه حل کرده باشد؟

پاسخ: اپل کارکنان با هوش بسیاری دارد. امیدوارم من هم بتوانم کمک کنم. ولی مطمئن نیستم بتوانم فرآیند JB را متوقف کنم!

پرسش: تا کنون با استیو جابز ملاقات کرده ای؟

پاسخ: امیدوارم روزی بتوانم او را از نزدیک ببینم.

پرسش: آیا از دیدگاه اپل در مورد تیم های JB اطلاعی کسب کرده ای؟

پاسخ: هنوز ایده ای در این زمینه ندارم!

پرسش: به این موضوع فکر نکرده ای که ممکن است اپل به تو به عنوان ابزاری برای پی بردن به آنچه در سر تیم های هکری می گذرد نگاه کند؟

پاسخ: این موضوع واقعا برایم مهم نیست. همیشه تیم های JB راه حل های خام و ناکامل را به کاربران ارائه می دهند. سپس اپل این راه حل ها را به طور شسته رفته درون سیستم عامل می گنجاند. مطمئن نیستم اپل تا چه حد به هکر ها اهمیت می دهد ولی می دانم که اپل توجه زیادی به App Store، چگونگی کپی شدن برنامه ها، چند وظیفگی و … دارد.

پرسش: چه چیزی غیر از پول تو را برای پیوستن به تیم مقابل تشویق کرد؟

پاسخ: این موضوع هیچ ربطی به پول نداشت. انگیزه من برای JB به خاطر علاقه بیش از حد به ایجاد چالش و حل آن بود. کارآموزی در اپل هم چیزی جز یک چالش جدید برای من نیست.

پرسش: آیا JB های موجود و وبسایت شما از بین خواهد رفت؟

پاسخ: خیر، قصد دارم آن را به MuscleNerd یا chpwn یا هر کسی که قدرش را بداند بسپارم.

متاسفانه کومکس را دیگر در تیم هکرهای iOS نخواهیم دید. JailbreakMe پدیده ای بود که کومکس به تنهایی آن را مدیریت می کرد و مسئول آن بود. اگر می خواهید کومکس باز هم نسخه های جدید iOS را برایتان هک کند، باید پول کافی داشته باشید تا او را از اپل بخرید! اگر نمی توانی او را ببری، او را بخر! این کاری است که اپل انجام داده است!

با اینکه به نظر می رسد دیگر تغییری در JailbreakMe نخواهیم دید، ولی دور از ذهن نخواهد بود که کومکس به بازی های هکری خود ادامه دهد. او همیشه در چالش های پیش روی خود کامیاب بوده است و ما معتقدیم کار کردن در اپل تجربه گران قیمتی برای او در جهت پیشبرد اهداف همیشگی اش خواهد بود!

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .