بعد از کناره گیری استیون پل جابز از سمت مدیرعاملی و انتخاب تیم کووک به عنوان جانشین جابز و مدیرعامل شرکت جدید اپل٬ او با ارسال ایمیلی به کارمندان این شرکت اعلام کرد که روند رو به رشد اپل با این جابجایی ها تغییری نخواهد کرد:

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

متن نامه الکترونیکی تیم کووک برای کارمندان اپل به شرح زیر است:

من مشتاقانه منتظرم تا از این فرصت بدست آمده برای خدمت در پست مدیر عامل نوآورترین و خلاق ترین شرکت جهان استفاده کنم. پیوستن به شرکت اپل بهترین تصمیمی بود که تاکنون گرفته ام و همچنین افتخار من اینست که بیش از ۱۳ سال از سال های عمرم را در این شرکت و در کنار استیو جابز خدمت کرده ام. من هم همانند استیو جابز به آینده درخشان اپل خوشبین هستم و تصمیمات استیو را برای آینده اپل در نظر خواهم گرفت. استیو یک رهبر و مدیر شگفت انگیز و بی مانند برای من و نیز کل تیم اجرایی و کارکنان اپل است. ما واقعا مشتاقانه دنباله روی تفکرات و هدایت مداوم استیو بوده و نظرات او به عنوان رئیس مان را همچنان در نظر خواهیم گرفت.

من از شما می خواهم اعتماد به نفس خود را از دست ندهید زیرا تغییراتی در روند فعالیت شرکت صورت نمیگیرد. من اصول و ارزش های منحصربفرد اپل را گرامی و حفظ خواهم کرد. استیو شرکت و فرهنگی را بنا کرده است که همانندی در هیچ کجای دیگر در جهان ندارد و ما همچنان در این مسیر صحیح خواهیم ماند. ما همچنان به تولید بهترین محصولات جهان که مشتریان از آنها لذت می برند و کارمندان مان از تولید محصولات جادویی که به آنها افتخار می کنند ادامه خواهیم داد.

من عاشق اپل هستم و مشتاقانه و با تمام نیرو وظایف جدیدم را انجام خواهم داد. حمایت های همه جانبه هیات مدیره٬ تیم اجرایی و بسیاری از شما من را دلگرم و نیرو بخش من خواهد بود و من مطمئن هستم بهترین سال ها را پیش رو خواهیم داشت و با هم برای ساختن اپل به عنوان یک مکان جادویی برای تولید محصولات جادویی ادامه خواهیم کرد.

تیم

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

پیشتر استیو جابز در نامه استعفای خود تیم کووک را به عنوان جانشین خود معرفی کرده بود که در نهایت او مدیرعامل جدید و جایگزین استیو جابز شد. تیم کووک اواخر دهه نود میلادی با تشویق استیو جابز از شرکت معروف آی بی ام راهی اپل شد تا اپل را از بحرانی که دچارش شده بود نجات دهد. تیم دو نفره جابز و کووک در این کار موفق بودند و اپل را به با ارزش ترین شرکت در دنیا تبدیل کردند. همچنین در این اواخر همیشه در غیبت استیو جابز او مسئول و پاسخ گوی کارمندان بود و مدیریت روند پروژه ها را برعهده داشت. از طرفی استیو و تیم کووک دوستان خوبی هستند و از آنجا که تیم خودش را مدعیون استیو در پیوستن به اپل می داند همیشه در نظرات خود با استیو مشاوره خواهد کرد پس می توان حدس زد تا زمانیکه شخص استیو جابز زنده است تفکراتش در اپل اعمال خواهد شد هرچند که او از کارهای اجرایی دور شده باشد.