چند روز پیش یک گروه تحقیقاتی در زمینه امنیت بنام iSec راهی برای باز کردن درب اتومبیل و روشن کردن موتور آن با یک گوشی اسمارت فون مبتنی بر آندروید آنهم تنها با ارسال یک پیغام متنی پیدا کرد. این گروه این هک را war texting نام گذاری کرده است.

همانطور که می دانید بر روی ماشین های لوکس و گران قیمت تولید کارخانجات مهم اتومبیل سازی دنیا یک سیستم ضد سرقت و یک سیستم قفل مرکزی با پشتیبانی از شبکه GSM وجود دارد که اتومبیل را از سرقت محافظت می کند. همچنین این اتومبیل ها دارای سیستمی می باشند که دارنده اتومبیل با ارسال یک پیغام متنی و وارد کردن کد امنیتی می تواند موتور اتومبیل را در هر کجا خاموش کند. این گروه تحقیقاتی از حفره هایی که بر روی آندروید موجود است توانستند یک بد افزاری را تهیه کنند که بدون نیاز به داشتن کد امنیتی و استفاده از شبکه GSM بتوانند سیستم امنیت این اتومبیل ها را کرک کنند. این بدافزار با ارسال یک پیغام متنی به سیستم امنیتی این نوع ماشین ها پروتکل های امنیتی را آنگونه که مدنظر خودشان می باشد تغییر و براحتی درب اتومبیل را باز و آنرا روشن می کنند.


مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

بعد از اعلام این خبر و انتشار تصاویر ویدیویی این هک توسط تیم امنیتی iSec شرکت OnStar که یکی از شرکت های تولید نرم افزارها و سیستم های امنیتی داخل اتومبیل را برعهده دارد این حفره را تایید و مشکل را در سیستم عامل آندروید و حفره های موجود در آن می داند.

همچنین این شرکت و کارخانجات تولید اتومبیل های لوکس در اطلاعیه ای این گروه تحقیقاتی را تهدید به شکایت کرد.

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

موضوع به همین جا ختم نمی شود در کنفرانس هکرهای کلاه سیاه Black Hat که در لس وگاس برگزار شد هکرها توانستند از ضعف امنیتی در آندروید استفاده کرده و با تهیه یک برنامه جاسوسی برای آندروید و اجرای آن بر روی اسمارت فون های مبتنی بر آندروید تصاویر دوربین های امنیتی پلیس و ترافیک را بر روی صفحه نمایش این گوشی ها نمایش دهند.

تمامی این ضعف ها از متن باز بودن این سیستم عامل نشات می گیرد که هکر ها می توانند با داشتن سورس کد ها حفره ها را شناسایی و بدافزارهایی را برای آنها تهیه و چون گروهی بر نحوه انتشار برنامه ها نظارت ندارد هکرها می توانند به راحتی این بدافزار ها را نصب و منتشر کنند.

منابع : وبسایت رسمی iSec