خبرگزاری Bloomberg با انتشار گزارشی توضیح داد، مدل جدید گوشی هوشمند اپل موسوم به iPhone 5 که قرار است ظرف یک ماه آینده معرفی شود، با هزینه*ای بالغ بر 270 دلار تولید شده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات، این خبرگزاری در اقدامی عجیب پیش از آنکه گوشی هوشمند iPhone 5 از سوی اپل معرفی شود، هزینه قطعات به کار رفته در آن را برآورد کرد. به گفته خبرگزاری Boomberg، در مدل جدید گوشی هوشنمد اپل از پردازنده دوهسته*ای A5، 512 مگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه داخلی استفاده شده است که کارشناسان مجموع هزینه قطعات یاد شده و دیگر بخش*های این گوشی را 270 دلار برآورد کرده*اند.

اگر پیش*بینی*های کارشناسان درست باشد، سود اپل از فروش هر دستگاه iPhone 5 نسبت به مدل قبلی این محصول با رشد 56.4 درصدی به 620 دلار می*رسد. البته در این برآورد تمام هزینه*های این گوشی هوشمند در نظر گرفته نشده است. این سود بسته به اهداف اپل در جریان تولید این محصول می*تواند تغییر کند و اگر اپل برای آن رم، حافظه داخلی و ... بیشتری در نظر بگیرد، آن را با قیمت متفاوتی تولید و عرضه خواهد کرد.

لازم به ذکر است که اپل هر دستگاه گوشی هوشمند iPhone 4 را با هزینه* 187.51 دلاری تولید کرد. پیش*بینی می*شود شرکت اپل در تاریخ 23 سپتامبر گوشی هوشمند iPhone 5 را به صورت رسمی معرفی کند.