در حالي كه محبوبيت آي*پد روز به روز در جهان افزايش مي*يابد و قشرها و گروه*هاي مختلفي به جمع كاربران آن مي*پيوندند برخي كارشناسان نسبت به خريد آن براي دانش*آموزان هشدار دادند.

به گزارش ايسنا، برخي كارشناسان اعلام كردند كه خريد آي*پد براي دانش*آموزان به خاطر 10 دليل تصميم نادرستي است.

شايد در نگاه اول اين اظهارنظر از سوي كارشناسان قدري عجيب باشد اما با با بررسي دلايل آن*ها مي*توان به آن*ها حق داد؛ اين 10 دليل عبارتند از:

1- آي*پد گران است

قيمت ساده*ترين آي*پد در آمريكا كه داراي حافظه 16 گيگابايتي و واي فاي است، 499 دلار است و اين قيمت تا 830 دلار افزايش مي*يابد، قيمت اين تبلت در كشورهاي ديگر به مراتب بيش*تر است.

2- آي*پد وسيله*اي مناسب براي يادداشت*برداري نيست

آي*پد داراي يك صفحه كليد مجازي است كه اگر قرار باشد دانش*آموز تمامي يادداشت*هاي كلاسي خود در طول ترم را با آن تايپ كند مسلما دچار دردسر خواهد شد.

3- آي*پد حواس دانش*آموز را پرت مي*كند ( بازي*هاي متعدد، برنامه و نرم*افزارهاي مختلف، دسترسي به اينترنت، فيس*بوك، توييترو...)

فروشگاه آنلاين iTunes داراي 500 هزار برنامه است كه هركدام از اين برنامه*ها، جذابيت*هاي كافي براي پرت كردن حواس كودكان در سر كلاس را داراست. علاوه بر آن سازگاري اين پديده فن*آوري با نسل چهارم شبكه تلفن همراه و امكاناتي مانند توانايي برقراري مكالمه ويدويي مزيد بر علت شده است.

4- آي*پد فوق*العاده قابل حمل و فوق*العاده افتادني است!

وزن سبك و قابل حمل بودن بدين معني است كه دانش*آموز مي*خواهد آن را با خود به همه جا ببرد. اما بردن آي*پد به همه جا به معني احتمال بيش*تر افتادن و شكستن است. برخي از كودكان نيز كلا فراموش مي*كنند كه آي*پد در كيفشان است و به محض ورود به خانه كيف را به يك سو پرت مي*كنند.

5- آي*پد احتمال مواجه دانش*آموز با سارقان را افزايش مي*دهد

دانش*آموزان و كودكاني كه داراي آي*پد هستند، گزينه راحتي براي سارقان*اند مخصوصا سارقاني كه عاشق اين تبلتند.

6- آي*پد دانش*آموز را به انزواي اجتماعي مي*كشاند

والدين انتظار دارند كودك آن*ها در جامعه، انساني موقر، برون گرا و يكي از اعضاي جامعه اخلاق*مدار شود اما آي*پد كه يك وسيله سرگرمي شخصي است، باعث مي*شود كودك هر دقيقه از زمان آزاد خود را در مقابل يك صفحه نمايش نازك بگذراند و از فضاي اطراف خود فاصله داشته باشد.

7- گران بودن هزينه خريد كتاب*هاي الكترونيكي

شايد در نگاه اول قيمت كتاب*هاي الكترونيكي از كتاب*هاي كاغذي ارزان*تر باشد اما نبايد فريب خورد زيرا كتب* الكترونيكي را پس از پايان ترم نمي*توان فروخت و بازار كتاب*هاي دست دوم نيز براي اين كتاب*ها وجود ندارد.

8- آي*پد نماد وضعيت مالي دانش*آموز مي*شود

دارا بودن آي*پد از سوي برخي دانش*آموزان باعث متمايز شدن آن*ها از ساير دانش*آموزاني مي*شود كه آن را ندارند.

9- قديمي شدن سريع مدل آي*پد

اپل از آوريل 2010 تا ماه جاري ميلادي در سال 2011 دو نسل از آي*پد را عرضه كرده و قرار است دو سه ماه ديگر نسل بعدي روانه بازار شود.

10- دانش*آموز پس از استفاده از آي*پد لپ*تاپ مي*خواهد!

برخي دانش*آموزان پس از استفاده از آي*پد به اين نتيجه مي*رسند كه خريد يك لپ*تاپ و يا يك رايانه شخصي تكامل يافته براي پيش برد كارهاي مربوط به مدرسه لازم است.مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .