حفظ اسرار و راز داری یکی از مهمترین ویژگی های شرکت اپل می باشد. در این شرکت یک تیم با نام Worldwide Loyalty Team (تیم وفادار جهانی) وجود دارد که وظیفه حفظ امنیت و رازها را از کلیه جهات (انسانی و غیر انسانی) در شرکت اپل برعهده دارد. خود کارمندان اپل این تیم را پلیس گشتاپو اپل می نامند. پلیس گشتاپو نام پلیس مخفی نازی هاست. کسی ماموران گشتاپو را نمی شناخت و وظیفه این ماموران جاسوسی و انجام حتی عملیات های مخفی بود. جالبی گشتاپو این بود که حتی در رده های پایین ماموران همدیگر را نمی شناختند. بدلیل شباهت وظایف تیم وفادرا جهانی اپل به وظایف ماموران گشتاپو و آینده بدی مثل اخراج از شرکت در صورت معرفی شدن از سوی این افراد٬ خود کارمندان اپل این تیم را با نام پلیس گشتاپو معرفی می کنند.

افراد این گروه را عده ای از کارمندان امنیتی و کارمندانی که در ظاهر عادی به نظر می رسند تشکیل می دهند. اعضاء این گروه حتی همدیگر را نمی شناسند و در همه جا در بین کارمندان رده بالا در ساختمان اصلی ٬ در بین کارمندان اپل استورها و حتی در شرکت ها و کارخانجات همکار اپل حضور دارند.این گروه سوگند نامه ای را پر می کنند که رازدار شرکت اپل باشند. تمامی کارهای مهم و کارهایی که مربوط به یک محصول و یا پروژه تازه می باشد توسط این گروه انجام می شود. این گروه وظیفه حضور و جاسوسی در بین دیگران کارمندان ٬ تلاش برای حفظ رازهای شرکت اپل و تهیه گزارش و ارسال این گزارشات را برعهده دارند. گزارشات مهم را شخص استیوجابز مطالعه و در مورد آنها تصمیم گیری میکند. حفظ اسرار آن قدر برای شرکت اپل مهم است که حتی کارمندان ساده این شرکت هم در زمان استخدام سوگند یاد می کنند که کوچکترین اخبار اپل را منتشر نکنند و در صورت نقض این قانون چه دانسته و چه ندانسته با شدت برخورد می شود و کارمندان خاطی از این شرکت اخراج می شوند. (تا کنون افراد زیادی به همین دلیل از این شرکت اخراج شده اند)

در سال های اخیر با معرفی محصولات جذاب ٬ افزایش محبوبیت و گسترش بازار های جهانی این شرکت رقبای بسیاری پیدا کرده است که سعی می کنند سر از کارها و پروژه های آتی اپل در آورند. از این رو کار این گروه مشکل تر شده است و هر از چندگاهی اخباری از پروژه های سری اپل منتشر میشود. اما این اخبار در بیشتر مواقع اعتبار ندارند و دلیل آن وجود همچنین گروهی در شرکت اپل است. (هر چند که لو رفتن تصاویر آی فون۴ چند روز قبل از معرفی آن نقطه سیاهی در پرونده این گروه می باشد. اما با این حال تهیه و ساخت یک محصول جدید آنهم با همکاری چندین شرکت و کارخانه که در خارج از ایالات متحده قرار دارند و حفظ اسرار این محصولات یکی از کارهای بزرگی است که این تیم برعهده دارند.)

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .