شرکت اپل به انتشار وضعیت مالی خود در فصل گذشته بار دیگر رکورد جدیدی را به ثبت رساند و توضیح داد که از نظر درآمد این بهترین فصل در تاریخ فعالیت*های اپل بوده است.

به گزارش ایستنا، "استیو جابز"(Steve Jobs) مدیرعامل اپل توضیح داد که سه ماه قبل از جولای 2011 "بهترین فصل در تاریخ فعالیت*های اپل" بوده است. در این میان فروش گوشی هوشمند آیفون و رایانه لوحی iPad رشد بیش از دو برابری داشته*اند و توانسته*اند مجموع درآمدهای اپل را به میزان چشمگیری افزایش دهند.

در فصل دوم مالی اپل که در 25 ژوئن به پایان رسید 20 میلیون دستگاه گوشی هوشمند آیفون در سراسر جهان فروخته شد و بر این اساس گوشی هوشمند مذکور رشد فروش 142 درصدی را پیش روی خود دید. با این روند مجموع درآمدهای اپل از فروش گوشی هوشمند آیفون 13.3 میلیارد دلار محاسبه شد. این رقم نیمی از درآمد کلی شرکت اپل معادل 28.5 میلیارد دلار بود.

رایانه لوحی iPad نیز در این مدت افزایش فروش پیش*بینی نشده*ای را تجربه کرد. در دوره زمانی مذکور 9 میلیون دستگاه iPad در سراسر جهان به فروش رسید که این رقم گوشی رشد 183 درصدی فروش این تبلِت بود و 6 میلیارد دلار از مجموع درآمدهای شرکت اپل را به خود اختصاص داد.

شرکت اپل توضیح داد که افزایش محبوبیت iPad باعث کاهش محبوبیت رایانه*های Mac و در مجموع رایانه*های شخصی نزد کاربران شده است. لازم به ذکر است که در حال حاضر 100 هزار برنامه ویژه رایانه لوحی iPad در فروشگاه اینترنتی اپل موجود است.

در گزارش مالی اپل آمده است که طی دوره زمانی مذکور از فروش دستگاه چندرسانه*ای قابل*حمل iPod کاسته شده است. در این دوره7.5 میلیون دستگاه iPod در بازار جهانی به فروش رسید و مجموع درآمدهای اپل از فروش آن*ها 5 میلیارد دلار محاسبه شد. نیمی از iPodهای فروخته شده در این دوره زمانی iPod touch بودند. در فصل دوم امسال iPod اپل 70 درصد بازار جهانی دستگاه*های چندرسانه*ای همراه در دنیا را از آن خود کرد.