اپل، گوگل، آمازون و... هر يك كاربران متفاوت و يا يكساني دارند اما هر از گاهي شاهد پيشتازي يكي از اين شركت*هاي بزرگ مانند اپل هستيم كه در ارايه محصولات و سرويس*هاي مختلف به رقابت با ديگر شركت*ها مي*پردازند.

به گزارش ایسنا شركت اپل اخيرا به موسسه استانداردهاي مخابراتي اروپا پيشنهاد داد كه سيم*كارت*هاي جديد كوچك*تري براي نسل بعدي آيفون توليد كند.

اپل پيشنهاد خود را به كميته فني پلت*فورم كارت هوشمند ارسال كرده است اما هنوز اين پيشنهاد به تصويب نرسيده است و جزئياتي در اين باره ارائه نشده است.

به گفته مقامات مخابراتي اروپا اپل قصد دارد نسل بعدي تلفن هوشمند آيفون را (آيفون 5) كه با سيم كارت*هاي كوچك*تر فعال مي*شوند به زودي عرضه كند.

برنامه*هاي اپل اولين گزينه مشتريان

براساس پيش*بيني تحليلگران، بازار برنامه*هاي موبايل تا پايان سال جاري رشد خواهد داشت و اپل بيش از سه چهارم از درآمد*هاي حاصل از اين بازار را به خود اختصاص مي*دهد.

تازه*ترين آمارها نشان مي*دهد بازار برنامه موبايل با رشد چشم*گيري مواجه است و از 206 ميليون دلار در سال 2006 به 8.3 ميليارد دلار در سال 2014 افزايش خواهد داشت و پيش*بيني مي*شود كه اپل 76 درصد از سهم اين بازار را در اختيار خود داشته باشد و از هر 10 برنامه موبايلي كه تا سال 2014 به فروش مي*رسد، شش برنامه به اپل متعلق باشد؛ در حالي كه برنامه*هاي اپل اولين گزينه مشتريان هستند، پرسرعت*ترين رشد در بازار متعلق به برنامه*هاي اندرويدي خواهد بود.

سامسونگ اصلي*ترين قطعه ساز اپل؟

براساس گزارش*هاي جديد EETimes، شركت اينتل به*زودي به يكي از اصلي*ترين سازندگان پردازنده براي آي*پد، *آي*پاد لمسي و آيفون تبديل مي*شود. در حال حاضر پردازنده*هاي اين دستگاه*ها توسط اپل طراحي مي*شود اما ساخت آن برعهده*ي سامسونگ و TSMC است.

اما با در نظر گرفتن اينكه سامسونگ در حال حاضر اصلي*ترين قطعه*ساز اپل است، به نظر مي*رسد در كمتر از يك سال اينتل جاي سامسونگ را بگيرد؛ اينتل هم اكنون قطعه*هاي مختلفي از جمله قطعات به كار رفته در Mac را براي اپل مي*سازد.

معرفي سرويس جديد آي*كلود

در اين ميان شركت اپل نيز پس از رونمايي از سرويس جديدش به نام آي*كلود در كنفرانس اپل به معرفي بيش*تر اين سرويس در وب سايت خود پرداخت.

آي*کلود اطلاعات شما را در خود ذخيره مي*کند و به شكل بي*سيم آن را به تمام دستگاه*هايتان مي*فرستد و به دليل اينکه به خوبي با برنامه*ها سازگار است، همه كار را به صورت اتوماتيک انجام مي دهد.

اپل مي*گويد اين روش آسان*ترين روش براي مديريت فايل*ها برروي دستگاه*هاي مختلف است و بايد بدانيد كه آي*کلود شامل موسيقي*ها، تصاوير، برنامه*ها، تقويم*ها، اسناد و غيره مي*شود.

جالب است بدانيد كه اگر عکسي با آي*فون بگيريد، اين تصوير به آي*کلود هم فرستاده مي*شود و آي*کلود يک کپي از آن عکس را برروي تمامي دستگاه*ها شامل رايانه*هاي مک، پي سي و آ*ي*فون و آي*پاد تاچ در دسترس قرار مي*دهد.

با آي*کلود تمامي موسيقي*هاي خريده شده از آي*تيونز به*صورت خودکار در تمامي دستگاه*هاي اپل ظاهر مي*شوند، هم*چنين مي*توانيد موسيقي*هاي خريده شده در گذشته را در هر جا دانلود کنيد.

سيستم*هاي عامل iOS و Mac OS X

شايعاتي درباره سرويس رايانش ابري اپل از مدت*ها پيش به گوش مي*رسيد تا اينكه اپل چندي قبل به طور رسمي اعلام كرد كه نسخه جديد سيستم*هاي عامل iOS و Mac OS X و سرويس رايانش ابري با نام iCloud را رونمايي مي*كند.

عرضه iWork براي آي*پد اپل

پکيج نرم*افزاري iWork که متشکل از برنامه*هاي Keynote (شبيه پاور پوينت)، Pages (شبيه ورد) و Numbers (شبيه اکسل) است، براي آيفون و آي*پاد تاچ عرضه شد.

اين برنامه قبلا فقط براي رايانه*هاي مک وجود داشت و پس از آن iWork براي آي*پد اپل هم عرضه شد. حالا صاحبان آيفون و آي*پاد تاچ هم مي*توانند از اين برنامه بسيار قدرتمند بهره ببرند.

سرويس آنلاين اپل رونمايي شد

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

تنها پس از گذشت چند هفته از راه*اندازي سرويس آنلاين موسيقي گوگل و آمازون، شركت اپل نيز در اين ميان اعلام كرد كه به زودي سرويسي مشابه راه*اندازي خواهد كرد.

گفته مي*شود اپل با چهار كمپاني ضبط موسيقي مذاكره كرده است تا موسيقي*هاي ضبط شده توسط آن*ها را در سرويس رايانش ابري منتشر كند.