شرکت (Giesecke & Devrient (G&D با تازگی کوچکترین سیم کارت جهان موسوم به نانو سیم را ارایه داده است، با اندازه 12mm x 9mm حدود ۳۰٪ این سیم کارت از میکرو سیم کوچکتر است و همچنین ضخامت سیم کارت اینبار حدود ۱۵٪ کاهش یافته است! در کل این سیم کارت از سیم کارت هایی که امروز مورد استفاده قرار میگیرد ۶۰٪ کوچکتر هستند،این به این معنی است که سازندگان گوشی با استفاده از این نوع سیم کارت جای خالی بیشتری برای جاسازی قطعات دیگر خواهند داشت مانند حافظه بیشتر یا باتری قویتر.... و چون نانو سیم هم نازک هست و هم کوچک باعث میشود که ضخامت گوشی ها نیز کمتر شود که به احتمال ۹۰٪ آیفون آینده بسیار نازکتر از iPhone 4S خواهد بود ,چیزی که استیو جابز نیاز داشت; این نوع سیم کارت بود که می توانست مشکلی که nدر روند ساخت آیفون نازکتر را با مشکل کمبود جا مواجه کرده بود را حل کند.
درحال حاضر نمونه هایی از این سیم کارت ساخته شده اند که قرار است توسط G&D بین اپراتور های سرویس دهنده مختلف برای تست پخش گردد، حتی انتظار میرود که استاندارد های این نوع سیم کارت توسط ETSI (موسسه استاندارد مخابرات اروپا) اجرا گردد که احتمال میرود تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
شرکت سازنده گفته است که مبدلی همراه این سیم کارت ها مانند میکرو سیم ارایه خواهد شد که اجازه دهد این سیم کارت ها روی گوشی های قدیمی تر نیز اتفاده شود.
شرکت G&D قرار است پایان امسال یک پیش نمایش از این سیم کارت را در همایشCARTES & IDentification 2011 در تاریخ ۱۵ تا ۱۷ نوامبر ارایه کند.
مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .
منبع:
مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .