04:54 PM

آنلاک فکتوری آیفونلوازم جانبی آیفونبلوتوث آیفونآنلاک فکتوري رسمي و دائمي آيفون
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

نسخه Mac
    Mavericks
    Macbook Pro
    تشکر شده 1,373 بار در 308 ارسال

یک پرسش بزرگ: علت عرضه ناگهانی جیلبرک ios7 چه بود؟!

دوستان عزیز
    دیروز شاهد عرضه ناگهانی این جیلبرک بودیم شاید هیچکس فکرش رو هم نمیکرد که این اتفاق بی افته و این جیلبریک بی هیچ مقدمه ای عرضه بشه
    ولی علتش چه بود؟ چی باعث شد که تیم evad3rs که به نوعی همه کاره این تیم pod2g هست دست به این کار بزنه؟

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

بذارید یه کم به عقب برگردیم چند سال پیش i0n1c که یکی از با سواد ترین متخصصین امنیت در سیستم عامل های هوشمند یا به اصطلاح هکر، محسوب میشه
    دست به یه کار عجیب زد خوب دوستان از پیشینه این آدم فقط اینو بگم که شاید 70% جیل های عرضه شده در ios 4 رو ما مدیون این آدم هستیم
    اکسپلویت های هوشمندانه ای که به فرآند جیلبریک خیلی کمک کرده
    هنگامی که ios5 عرضه شد یک نزاع و درگیری بین او و pod2g به وجود آمد نسخه 5.0.1 توسط pod2g جیلبرک شد و در اختیار عموم قرار گرفت و ios 5.1 عرضه شد ولی با اکسپلویت قبلی کار نمی کرد i0n1c بلافاصله پس از عرضه نسخه 5.1 اون رو جیل کرد و با انتشار تصاویری اعلام کرد که برای عرضه اون قصد گرفتن پول از کاربران داره
    pod2g واقعا هوشمندانه عمل کرد اون بلا فاصله با i0n1c درگیر شد و در میان کاربران اینطور جلوه داد که من با پولی بودن جیلبرک مخالفم و اکسپلویت ios 5.1 توسط او عرضه شد واین قضیه جز محبوبیت برای pod2g نزد کاربران چیزی به همراه نداشت و همه فکر میکنند که او دلسوز کاربران ios هست و اصلا به فکر جیب خودش نیست در شرایطی که اون در آمد زایی میکنه از کنار عرضه جیلبرک از خود کاربر پولی نمیگیره ولی از قبال این عرضه خیلی پول به جیب میزنه (نوش جونش) فقط اینو بگم که سر عرضه جیل ios 6 چیزی در حدود 10 میلیون دلار درآمد برای تیم evad3rs به همراه داشت. حالا به چه شکل و چجوری در این مقاله نمیگنجه ولی یک روز این مبحث رو هم براتون باز میکنم که متوجه بشین چقدر این هکر فرانسوی هوشمندانه از علمش درآمد زایی میکنه کاری که هکر های دیگه بلد نیستن

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

ولی ios 7 چی؟ پشت این عرضه چه خبره؟ صبور باشید تا خدمت شما عرض کنم
    امروز خبری منتشر شد مبنی بر لو رفتن یک فایل صوتی با صدای هکر معروف و به نام، یه جورایی پدر جیلبرک و آنلاک یعنی geohot.

به شخصه خیلی خدمتش ارادت دارم ولی بعد از این خبر یه مقدار سست شدم حالا عرض میکنم چرا،

ببینید دوستان برای عرضه یک جیلبریک حد اقل احتیاج به کشف 6 باگ یا آسیب پذیری در قسمت ها مختلف پردازنده مثل کرنل و sandbox و...
    وجود دارد. حالا پیدا کردن این باگ ها خودش یک داستانه و نوشتن و تهیه اکسپلوت هایی که بتونه از این باگ ها استفاده کنه هم یک داستانه که به مراتب
    مشکل تره تو این فایل صوتی geohot توضیح میده در مورد کشف باگ و نوشتن 4 اکسپلویت از 6 عدد رو.
    اون به شکل تخصصی به شرح این قسمت ها میپردازه و باگ هایی که پیدا کرده و اکسپلویت هایش رو توضیح میده... حالا من این جا عرض نمیکنم که شاید از حوصله شما خارج باشه
    و در انتها میگه من قصد دارم این جیلبریک رو در ازای دریافت مبلغ 350.000 دلار بفروشم... و تا این حد پیش رفته بود که حتی سایت عرضه جیلبریک خودش رو هم ثبت دامنه کرده بلافاصله پس از انتشار این فایل صوتی و خبر، pod2g در توییت خودش اعلام میکنه که جیلبریک آماده برای عرضه است و سریع سایت evasi0n.com آپدیت شد و جیلبریک در آن قرار گرفت اینقدر ضرب العجل در این کار وجود داشت که حتی به saurik هم نگفته بود و با این کار جلوی پولی شدن جیلبریک رو گرفت
    لینک دانلود این فایل صوتی

[برای دیدن لینک ها باید ثبت نام کنید . برای ثبت نام در سایت کلیک کنید]

و در عین ناباوری سود خوبی هم به جیب مبارک زد این آقای pod2g.
    در پست های بعدی خدمت شما کاربران عزیز عرض خواهم نمود...

منبع:[برای دیدن لینک ها باید ثبت نام کنید . برای ثبت نام در سایت کلیک کنید]

ویرایش توسط the end : 12-23-2013 در ساعت 12:12 PM

2. 17 کاربر مقابل از the end عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نسخه IOS
    iOS 8
    نسخه Mac
    Yosemite
    اکانت گیم سنتر
    -!Arshia!-
    iPhone 5s-Gray
    iPod Nano
    iPadMini-Black & Slate
    iMac
    تشکر شده 5,385 بار در 1,435 ارسال

ممنون از محمد جان!
    واقعا این جیلبریک بو دار هست... جونکه یه اپ دیگه هم به جز سیدیا در گوشی ها چین نصب میشه!

If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right.

4. 3 کاربر مقابل از iAr$hia عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

نسخه Mac
    Mavericks
    Macbook Pro
    تشکر شده 1,373 بار در 308 ارسال

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید . نوشته اصلی توسط iAr$hia مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .
    ممنون از محمد جان!
    واقعا این جیلبریک بو دار هست... جونکه یه اپ دیگه هم به جز سیدیا در گوشی ها چین نصب میشه!
    بله ارشیا جان همینطوره که شما میگی
    در مورد اون اپ چینی که یه سرویس مشابه 25pp خودمون هست هم دارم مطلب آماده میکنم
    ایشالله تا بعد از ظهر آپ خواهم کرد

6. 3 کاربر مقابل از the end عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

تشکر شده 668 بار در 206 ارسال

بابت اون برنامه که فقط برای چینی ها بعد جیلبریک میاد
    هم یه کمپانی چینی کلی پول داده بهشون تا اینو درست کنن
    پول پارو میکنم
    ((:

نسخه IOS
    7.1.1
    نسخه Mac
    10.10
    اکانت گیم سنتر
    sinaviero
    iPod Shuffle
    iPad 4-Black
    تشکر شده 2,798 بار در 1,446 ارسال

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید . نوشته اصلی توسط the end مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .
    بله ارشیا جان همینطوره که شما میگی
    در مورد اون اپ چینی که یه سرویس مشابه 25pp خودمون هست هم دارم مطلب آماده میکنم
    ایشالله تا بعد از ظهر آپ خواهم کرد
    مثل اين كه خيلي از توييك هاي پولي سيديا رو به صورت رايگان داره

9. 4 کاربر مقابل از viero عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کلمات کلیدی این موضوع