در تصویر زیر، اپل به درختی تشبیه شده است. در این تصویر ، برای آیفون، مک، آی‌پاد و آیپد شاخه هایی طراحی شده است و بر اساس آمار فروش، قطرهای مختلفی برای شاخه‌های مختلف اپل تصور شده است.

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

آیفون در حال حاضر 43 درصد فروش شرکت اپل را شامل می‌شود. شرکت‌های بزرگ ارتباطی AT&T و همچنین Verizon باید ممنون اپل باشند، چرا که بدون آیفون درصد زیادی از سوددهی کنونی را نمی‌داشتند، سهم اپل در تجارت شرکت AT&T رو به فزونی است و برآورد می‌شود که امسال از 15 درصد به 55 درصد برسد. شرکت Verizon هم که از فوریه سرویس‌دهی به دارندگان آی‌فون را شروع کرده است، تا به حال 4.5 میلیون مشتری برای خود دست وپا کرده است.
از زمانی که آی‌فون در دسترس مردم قرار گرفت، کار و کسی طراحان اپلیکیشن‌ها هم سکه شده است، از سال 2008 تا به حالا، آنها 2.5 میلیارد دلار اپلیکیشن از طریق آی‌تونز فروخته‌اند.
بدون اپل و سیستم برتر فروش اپ این شرکت، شاید شرکت Rovio که بازی محبوب «پرندگان عصبانی‌»‌اش را دیگر کمتر کسی است که نشناسد به موفقیت کنونی دست نمی‌یافت، ارزش این شرکت در حال حاضر 1.2 میلیارد دلار است!

شاخه دیگر یعنی شاخه مک، 20 درصد فروش اپل را تأمین می‌کند. شاخه آی‌پاد قطر کمتری، نسبت به به بقیه شاخه‌ها، دارد و فقط هفت درصد فروش اپل را شامل می‌شود. اما توجه به دو نکته زیر ضروری است:
معلوم شده که در کشورهایی که دارندگان آی‌پاد بیشتر است، میزان فروش موسیقی هم بالاتر است. نکته دوم هم این است که فروش موسیقی از طریق آی‌تونز معادل یک سوم کل فروش شرکت‌های بزرگ تهیه و پخش موسیقی شده است.

شاخه نورس و قطور دیگر اپل، شاخه آیپد است. از منظر اقتصادی شاید توجه به نکات زیر برایتان جالب باشد:
20 درصد کل اجازه فیلم و 25 درصد موارد دانلود Showهای تلویزیونی از طریق آیتونز، توسط دارندگان آیپد صورت می‌گیرد.
نشریات بزرگ از طریق فروش Appهایشان درآمد نسبتا خوبی دارند، مثلا اپ نشریه نیویورکر، 1.2 میلیون دلار نصیب این نشریه کرده است.

به طور کلی این نمودار گرافیکی و توضیحات پیرامونش، نشان می‌دهد که اپل با محصولاتش، نه‌تنها نوع کاربری خریدارانش را متحول کرده است و دنیایی جدید با امکان دسترسی سهل و آسان به اطلاعات به همراه سرگرمی نشاط‌آور را به آنها معرفی کرده است، بلکه در دنیای اقتصاد و کسب و کار، توانسته است به میزان قابل توجهی درآمد و فرصت کاری نصیب برنامه‌نویسان، هنرمندان و شرکت‌های تولید و پخش موسیقی، شبکه‌های تلویزیونی، نشریات و شرکت‌های ارتباطی کند.