شرکت اپل در حال برنامه ريزي براي راه اندازي نخستين فروشگاهش در هنگ کنگ طي ماه جاري است.
به گزارش اخبار خارجي موبنا، اقدام اپل براي راه اندازي فروشگاه در کشور هنگ کنگ به منظور افزايش فروش آي فون و آيپد صورت مي گيرد و از آنجا که قرار است به زودي نسخه بعدي گوشي آي فون راهي بازار شود اين اقدام اپل مي تواند بازار داغ تري را در منطقه آسيا ايجاد کند.
فروشگاه اپل در هنگ کنگ به مساحت 20 هزار فوت مربع است و قرار است 24 ماه جاري راه اندازي شود.
اين فروشگاه پنجمين مرکز فروش محصولات اپل در چين به شمار مي رود و اپل دو فروشگاه ديگر در پکن و شانگهاي دارد.
محصولات اپل در چين طرفداران زيادي دارد تا آنجا که 11 درصد، معادل 9 ميليون دلار از کل درآمد اپل را در سه ماهه گذشته تشکيل داده است.
آي فون يکي از گوشي هاي هوشمند پرطرفدار در بازار هنگ کنگ به شمار مي رود و با عرضه نسخه جديد اين گوشي انتظار مي رود فروش اين دستگاه در همه بازارها و بخصوص چين افزايش چشمگيري داشته باشد. پيش بيني مي شود اگر شرکت هاي بيشتري پشتيباني از گوشي آي فون را برعهده بگيرند فروش اين گوشي در بازار چين افزايش خواهد يافت.
بر اساس اين گزارش هم اکنون تقريبا هشت ميليون نفر از کاربران چاينا موبايل از گوشي هاي آي فون استفاده مي کنند اين در حالي است که امکان استفاده از سرويس هاي شبکه 3g در چين با اين گوشي وجود ندارد.
به گفته مدير اجرايي بخش تيم کوک اپل، فروش محصولات اپل در چين يک عامل کليدي به براي درآمد اين شرکت به شمار مي رود.
وي اعلام کرده که اپل در صدد راه اندازي 40 فروشگاه در چين طي سال آينده است که سه فروشگاه آن در هنگ کنگ راه اندازي خواهد شد.