گزارش ها حاکی از آن است که کارخانه فاکسکان و پگاترون تولید گوشی آی فون 5 را آغاز کرده و از ماه آینده این گوشی راهی بازار تلفن همراه می شود.
به گزارش اخبار خارجی موبنا، بر اساس گزارش وب سایت ژاپنی ماکوتاکارا، فاکسکان 85 درصد و پگاترون 15 درصد سفارش تولید گوشی آی فون 5 را پذیرفته اند.
گفته می شود ساخت این دستگاه ها توسط کارخانه های فاکسکان و پگاترون در حالی صورت می گیرد که نسخه پنج سیستم عامل اپل بر روی این دستگاه های نصب نمی شود و اپل شخصا نصب iOS 5 را بر روی آی فون 5 برعهده دارد.
به گزارش این وب سایت ژاپنی، عرضه آی فون 5 از اوایل ماه اکتبر (اواسط مهرماه) در آمریکا و اواخر اکتبر ( اواسط آبان ماه) در آسیا آغاز خواهد شد.
در طول سه ماهه دوم سالجاری اعلام شد که تولید آی فون 5 آغاز شده اما بنا به دلایلی ساخت و عرضه آن به تعویق افتاد، اما ماه گذشته شایعاتی مبنی بر تولید 15 میلیون دستگاه از گوشی آی فون جدید منتشر شد.
گفتنی است اپل هنوز به شکل رسمی تاریخ عرضه آی فون 5 را تایید نکرده اما ظاهرا برخی از اپراتورها در صددند پیش فروش این گوشی را از اوایل ماه آینده آغاز کنند.
گفته می شود گوشی آی فون 5 با شبکه های CDMA و GSM کار می کند و از دوربین هشت مگاپیکسلی، تراشه کوالکام و فناوری NFC پشتیبانی می کند.