مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .


از زمانی‌ که آی پد ۱ آوریل سال پیش عرضه شد،تبلت توسط منتقدان به عنوان یه وسیله مصرف محتوا شناخته میشود، یک ویژگی‌ محدود تبلت PC و اسباب بازی بی‌ معنی برای افراد پول دار.
اپل به تنهائی‌ آی پد را وسیله‌ای برای استفاده کردن در اتاق نشیمن قرار داد، وسیله‌ای سرگرم کننده برای بازی کردن و استفاده از برنامه‌های جالب در زمانی‌ که کاربر در حال استراحت کردن یا تماشای برنامه‌ای می‌باشد. خود شخص Steve Jobs زمانی‌ که در حال معرفی از آیپد بود خود بر روی صندلی نرم اطاق نشیمن نشسته بود.
منتقدان، آی پد را مانند دستگاهی تنبل و طفره رو از کار نشان داد، در صورتی‌ که آی پد یک وسیله ی حرفه ای است برای کسانی که به زمان فعالیت هایشان اهمیت می دهند. اما چرا؟
هواپیمایی‌های Continent, Delta و United کتابچه‌های پرواز خود را که بسیار سنگین و گران بوده اند را با آیپد جایگزین کرده اند، دیگر تمام خلبان‌های این پرواز‌ها به جای حمل کیف پر از کتاب و کلاسور فقط یک آی پد را با خود حمل خواهند کرد.
هواپیمایی Brithish Airways در حال استفاده از آی پد توسط خدمه ی کابین می‌باشد، تا آنها به اطلاعات پرواز و همچنین اطلاعات مسافرین ( از قبیل مشخصات مسافرین حاضر در این پرواز، وضعیت باشگاه هر مسافر، غذای سفارش داده شده و اطلاعات دیگر که به مسافرین این اطمینان را میدهد که خدمه ی پرواز مراقب مسافرین هستند) دسترسی داشته باشند.
در حالی‌ که اجرای رسمی‌ استفاده از آی پد در بیمارستان‌ها کند می‌باشد، تعدادی از پزشکان در حال استفاده از آی پد شخصی‌ خود در محل کارشان هستند.آی پد جایگزین تخت‌های گیره دار پزشکان شده اما دسترسی دنیایی از اطلاعات مفید و قابل استفاده را به آنها میدهد.

همچنین صنعت ساخت برنامه‌های پزشکی، مخصوص پزشکان از سال پیش شروع شده است.
مدارس در سراسر جهان در حال جایگزین کردن کتب خود با آی پد هایی بر اساس برنامه ی درسی‌ هستند. اپل به خبر گزاری Associated Press گفته است که آنها باخبرند که بیش از ۶۰۰ مدرسه در آمریکا در حال برگزاری کلاس‌های یک نفره با دانش آموزان برای آموزش استفاده از آی پد هستند تا بتوانند از این به بعد در طول روز از آی پد به جای کتاب و دفتر‌های سنگین و اضافی استفاده کنند.
دانشکده ی پزشکی‌ Yale در حال جایگزین کردن تمام برنامه‌های پزشکی کاغذی با آی پد‌هایی‌ بر اساس برنامه‌های درسی شان هستند.
تیم فوتبال Tampa Bay Buccaneers در حال توزیع کردن آی پد بین تمام ۹۰ بازیکن خود همراه با برنامه ی مخصوص خود این تیم می‌باشد .
برنامه ی جدید آی پد به نام Directors Desk برای کسانی‌ که در هیئت مدیره کار میکنند ساخت شده است. این نرم‌افزار قابلیت یاداشت برداری، ارائه کار، رای گیری و همچنین دنبال کردن زمانبندی جلسات می‌باشد.
مثال‌های زده شده تنها بخشی از تحولات فرهنگی‌ بسوی استفاده از آی پد بصورت حرفهایی در محل کار می‌باشد.
پس چه اتفاقی‌ اینجا در حال رخ دادن است؟
زمانی‌ وجود داشت که دستگاه‌های قابل حملی تنها برای کاری مخصوص با قیمت ۴ برابر گران تر از دستگاه‌هایی‌ دیگر ساخته میشد. فقط بخاطر اینکه کاربر می توانست این دستگاهها را با خود حمل کند.

مهمان گرامی شما نمیتوانید عکس ها و تصاویر را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن تصاویر اینجا کلیک نمائید .

من معتقدم که چیزی که شرکت‌ها و سازمان‌ها در حال کشف هستند این است که برای دستگاه‌های حرفه‌ای قابل حمل ساخته شدنشان مخصوص یک کاربر مهم تر از ساخت شدنشان مخصوص یه کار با کاربری دیگر میباشد.
آی پد‌ها برای خیلی‌ از کار‌های حرفه‌ای ایده ال هستند زیرا آنها بسیار ارزان قیمت اند. برای استفاده از آنها نیاز زیادی به آموزش نیست و به آسانی‌ می‌توان برای آنها برنامه‌های مخصوص کار را ساخت، آیپد‌ها کوچک و سبک هستند و همه شیفته ی استفاده کردن از آنها هستند.
تصور اینکه دستگاه‌های قابل حمل بجای ساخت هدف دار باید سازگار با انسان باشند،تهدیدی بسیار بزرگ برای صنعت IT می‌باشد، که ساخته شده با تفکر محصولات با حاشیه ی بالا، حجم کم. هیچ وسیله و گدجتی برای مصرف کننده با قیمت ارزن در BestBuy وجود ندارد.
همچنین چیزی از یک مساله فلسفی‌ در مورد اینکه آیا دستگاه‌های رابط مانند آی پد بخشی از سازمان و یا بخشی از کاربر را افزایش میدهد. منظور من این است که بر فرض مثال Janet در پخش بازاریابی شرکت X کار می‌کند. او ابزار‌های مختلفی‌ را برای انجام کار خود استفاده می‌کند. شما فرض کنید که بین ابزارهایی که بخشی از Janet هستند و ابزارهایی که بخشی از شرکت هستند خطی‌ وجود دارد. سرور که janet, از آن زمان جستجو در اینترنت استفاده می‌کند در قسمت ابزار‌های شرکت قرار می‌گیرد اما عینک‌های او که در زمان خواندن اسناد و اطلاعات از آن استفاده می‌کند در قسمت ابزارهایی قرار می‌گیرد که مربوط به Janet است.
پس کدام قسمت از خط، تبلت‌های قابل حمل قرار میگیرند؟آیا مرتبط به شرکت است یا مرتبط به کاربر؟
سران IT ممکن است که بگویند که تنها مربوط به شرکت میشود. تبلت‌ها باید از اهداف اولیه کنترل،امنیت و سفارشات IT پشتیبانی‌ کنند.
پدیده ی آی پد در کار،با این حال،ادا می‌‌کند که تبلت‌ها تعداد کاربر را بالا میبرد و مهمترین کیفیت آنها قابلیت استفاده و توانمند سازی کاربر می‌باشد.
اما در سمت IT مزایای کلی‌ وجود دارد. دو تا از بزرگترین مزایای آنها هزینه و سرعت اجرا میباشند. برای مثال، هواپیمایی‌ها قادر به خرید آی پد به صورت عمده و همچنین تولید برنامه‌های مخصوص آی پد به صورت آماده از قبل بودند. زمان از ارزیابی تا اجرا را می‌توان در روز‌ها شمارش کرد بجای ماه ها.
آی پد تمام زحماتی که مرتبط به تست کردن یا امتحان کردن، گسترش دادن و آموزش را برای پلت فرم‌های جدید کم می‌کند. تعداد زیادی از کارمندان احتمالا در حال استفاده از آنها میباشند.همچنین دیگر نو سازی و upgrade برنامه‌ها دیگر بی دردسر می‌باشد و این برنامه‌ها بسیار ارزن هم هستند.
استفاده از آی پد در محل کار به صورت حرفه‌ای یکی‌ از پدیده‌های قدردانی نشده در دنیای تکنولوژی و فناوری امروزه است.
این وسیله ی طراحی شده برای مصرف کنندگان، فروخته و به بازار عرضه شده است تا راهی‌ جالب برای بازی کردن،فیلم دیدن و کتاب و مجله خواندن باشد و تمام کارهای ضروری و ساده روزانه تنها با نگه داشتن آی پد در دستانتان امکان پذیر خواهد شد. آی پد قابل استفاده تمام اقشار جامعه می‌باشد از پزشک، خلبان تا استاد دانشگاه و کلی‌ شغل‌های دیگر. افراد و گروهک‌های حرفه‌ای با استفاده از آی پد در کار خود راهی‌ برای عرضه ی خدمات به مشتریان خود پیدا کرده اند و به نظر می‌رسد که همه از استفاده از این دستگاه راضی‌ هستند.
سوال من این است که : آیا شما از آی پد خود در محل کار و برای انجام کارهای جدی و حرفه‌ای استفاده می‌کنید؟ اگر جواب مثبت است، لطفا بگویید، چگونه این کار را انجام میدهید.!