با سلام و خسته نباشید

قبل از هر چیز بگم من خیلی تالارها رو بررسی کردم و چند پست مشابه سوالاتم پیدا کردم ولی یا کامل اون چیزی نبود که میخواستم یا اونجور ک مد نظرم بود پاسخم رو نگرفتم برای همین تایپیکی زدم ک شاید در نگاه اول تکراری به نظر بیاد

ببینید من برای یه شرکت کوچک یه برنامه اندرویدی طراحی کردم که خوششون اومده و حالا صاحبش جوگیر شده و نسخه برای گوشی ها اپل اون رو هم میخواد

من تقریبا این رو فهمیدم که برای Developer ID حدود 99 دلار میخواد

اما سوالاتم از اینجا شروع میشه :

- ایا این Developer ایدی که خریداری میشه و یکسال از تاریخ خریدش اعتبار داره منظور از یکسال مدت زمانیه که میتونی هر چند برنامه خواستی توسعه بدی و روی سایتشون بزاری یا من باید به صاحب شرکت بگم که باید این مبلغ رو مثل لایسنس انتی ویروس سالیه پرداخت کنه تا سال بعد هم برنامه ش روی سایت اپل باقی بمونه ؟؟؟

به عبارت دیگه مدت زمانی ک این اپ روی اونجا قرار میگیره چقدر هست ؟؟

- ایا مثل Paypal و سایر سیستم ها ما باید ایرانی بودن خودمون رو توسط شکرشکن و اینجور چیزها پنهان کنیم و در نهایت با داشتن دولوپر ایدی هم احتمال قر اومدن و قرار ندادن نرم افزار مثل گیر هایی که گاهن بازار به برنامه ها میده و permission هاشون هست ؟؟

- برای تست درست و مطمعن برنامه ها و از نظر کمترین هزینه شما کدوم گوشی یا دستگاه رو پیشنهاد میکنید ک هم همه نیازها رو از لحاظ تست و ... مرتفع کنه هم خیلی متحمل هزینه نشم چون خودم گوشی اندروید سونی Z3 خریدم به تازگی و اصن از اپل خوشم هم نمیاد ک بخوام باهاش کار کنم و بعدا گوشیم باشه

من شنیدم امولاتور برای آی او اس اومده ولی در نهایت برای کامپایل و گرفتن خروجی باید ایدی داشتته باشی درسته ؟؟

================================================== =====================================

در کل وضعیت من طوری هست که باید قرارداد ببندم و بهشون بگم که اینکار چقدر هزینه میبره ( حالا با توجه به نرخ دلار یکم بالا پایینش اشکالی نداره )

ولی بدترین حالتی ک برام ممکنه اتفاق بیفته اینه ک بعد از اماده کردن اپ ، اپل به برنامه تبلیغات محصولات شرکت گیر بده و بگه نمیشه انتشار بدی ، یا بگن ایرانی هستی نمیشه و ...

در اینصورت به غیر از وقتی ک برای انتشار برنامه گذاشتم ، یک لایسنس B4i و یک عدد گوشی دو میلیونی اپل و 360 دلار ناقابل بابت دولوپر ایدی از دستم میره + ابروم تو اون شرکت ک میگن پس چی شد شما ک گفتی مشکلی نداره برای اپل هم میشه برنامه رو بزاریم !!!

بنده به سیبچه هم فک کردم ولی برای همون شروع گوشی رییس شرکت جیل بریک و هک نیس و میگه به هیچ وجه هم حاضر نیس امنیت گوشی عزیزشو به خطر بندازه و هکش کنه و مطمعنم خیلی ها همین نظر رو دارن و زمان میبره تا این سیستم سیبچه کامل جا بیفته

در ضمن یکی دو سایت هست ک میگن 60 تومن میگیرن و پروفایلی رو میدن ک بشه نرم افزار رو روی اپل انتشار داد در حقیقت یجورایی ایدی دولوپر مشترک هستش اینا جریانشون چیه کسی باهاشون کار کرده ؟؟